VESELĪBAI

PAR MIERU & MIEGU

Pašlaik pasaulē valda liels nemiers un neziņa par rītdienu, cilvēki ir stresā, jo nezina, kas notiks jau nākamajā dienā. Situācija mainās ļoti strauji un mūsu dzīves telpa tiek arvien vairāk un vairāk pakļauta dažādiem ierobežojumiem. Tas rada stresu, kas, savukārt slikti ietekmē miegu. Ja ilgstoši ir slikts miegs, veselība sāks klibot un pie zemas imunitātes ikviena slimība stāv blakus. Mārīte saka: „ja cilvēks labi gulēs, slimības pašas aizies”. Tad nu te daži ieteikumi mieriņam un labam miegam no Mārītes. ???
? KO DARĪT, JA MOKA BEZMIEGS?
No Imidžterapijas viedokļa – ja cilvēks slikti guļ, viņam nav saskaņas starp smadzenēm un sirdi. Bieži vakaros ir tā – 22.00 smadzenes saka – jāiet gulēt, sirds (ko pārvalda emocijas) negrib gulēt, jo tik daudz vēl gribas vakarā izdarīt, noskatīties. Šeit ir tā – pieņem lēmumu un dara, organisms pats pielāgosies.
Miegam galvenais ir prāts un sirds saskaņa. Katru nakti miegā šūnas nomirst un atjaunojas. Ja miega kvalitāte ir zema, tad, pirmkārt, grūti izārstēties no slimībām, otrkārt, ir zema imunitāte. Ja ir regulārs miegs un laba miega kvalitāte, tad prāts un ķermenis ir harmonijā, viss ķermenis atjaunojas, un tas nozīmē, ka otrā dienā būs daudz enerģijas.
?BEZMIEGA CĒLOŅI:
?Traucēta asinsrite galvā un smadzenēs,
?Traucēta limfas plūsma ķermenī,
?Ilgstošs nemiers, liels stress,
?Kaitīgi ieradumi (alkohols, smēķēšana, cik daudz ēd, dzer – svarīgi nepārēsties, īpaši vakarā);
?Daudz nepareizas informācijas (pirms miega nav vēlams skatīties televizorā detektīvus vai šausmu filmas, arī ikdienas ziņu izlaidumos dominē negatīva informācija, īpaši pašreiz).
?Jāizvērtē – Ko domā? Ko sirds jūt? Kādu ēdienu lieto, ko mutē liek?
MĀRĪTE IESAKA
?Iet agri gulēt (22.00), lai savā laikā pieceltos.
?Aizmigt uz vēdera, lai žults nesastāvas.
?Pēc 18.00 neēst.
?Ieiet dušā pirms miega – liekais smagums no pleciem novelsies.
PRODUKTI MIERAM & MIEGAM
?Pulveris – mieram, miegam
?Tēja mieram
?Plūškoks ar piparmētru
?Pieaugušajiem – uzlējumi Nr.3 un Nr.4
?Bērniem – Plūškoks ar piparmētru, tēja – Raudene, Kliņģerīte, piparmētra.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *